Yorkshire Terrier Yavru

Yorkshire Terrier Yavru ile ilgili bu sayfayı ziyaret ettiğinize göre bu güzel cinsle ilgili bilgi almak belkide bu cins bir yavruya sahip olmak istiyorsunuz. O halde bizde bu yazımızda sizi bu amaçlarınıza ulaştıracak bilgileri ayrıntılı biçimde vermeye çalışacağız.

Yorkshire Terrier Yavru Karakteri

Yorkshire Terrier Yavrusu inanılmaz derecede tatlı. İleri derece sevimli ve bir o kadar karakterlidir. Aynı zamanda bir Yorkie sahibine son derece bağlı ve korumacıdır. Süs köpeği olarak tanımlanmaktadır. Buna rağmen yorkshire terrier sahibini canı pahasına korumaya hazırlıklıdır ve tehlikeye atılmaktan çekinmeyen bir köpektir. Bundan dolayı bu cinsin bulunduğu eve kolay kolay hırsız giremez. Dolayısıyla bu özelliğiyle boyutundan dolayı ileri gelen süs köpeği algısını da kırmaktadır. Karakteri boyutlarını aşan çok enteresan bir köpektir. Bazen insanı şaşırtan hatta hayrete düşüren hareketler ve davranışlarda sergilediği görülmektedir. Öyle ki yorkshire terrier size küser, tavır koyar, trip atar ve bazende sizi özleyip ağlar.

Yorkshire Terrier yavrusunun yavruluk aşaması kısa sürmektedir. Bu köpekler sekiz – on aylık bir zamanda yetişkin olmaktadırlar. Örneğin, iki aylıkken aldığınız bir yorkshire, on – on iki aylık olduğunda artık genç bir yetişkin olmuştur. Ve on iki aylık olduklarında artık vücut yapıları ve renkleri son halini alır.

Görünümü

Yorkshire Terrier yavrusu ile ilgili fazla bilgisi olmayanların şaşırdığı bir konuya açıklık getirmek isteriz. Bu cinsin yavruları doğuklarında siyah renklerdedir. Ve büyüdükçe renkleri açılmaktadır. Bundan dolayı bir yorkshire terrier yavrusunun yetişkinlikte hangi renklerde olacağını ancak ve sadece anne ve babasını görerek anlayabilirsiniz. Ayrıca yavrunun yüz yapısına bakarak anne ve babanın yüz yapısıyla karşılaştırma yapabilirsiniz. Böylece yavrunun gördüğünüz anne babaya ait olup olmadığını kestirebilirsiniz.

Yorkshire Terrier Yavrusu

Boyutları

Dışarıda köpeklerimizi gezdirirken tanıştığımız insanlar. Özellikle küçük boyutlarda köpek sahiplenmek istemiş olanlar. Köpeklerini sahiplenirken küçük olacağının söylendiğini ancak yavrularının beklediklerinden çok daha büyük olduğunu söyleyip yakınmaktadır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda malesef bunun dönüşü olmamaktadır. Dolayısıyla bunun önüne geçmeniz için aslında çok az bilinen bir ölçüm sistemini size anlatmak böylece alacağınız yavrunuzun yetişkin boyutunu hesaplayarak beklenmedik bu acı durumdan sizleri kurtarmak istiyoruz. Şimdi bu ölçümü anlatamaya çalışalım.

  • Teacup bir yavrunun yani yetişkinlikte : 1.500 gr ı geçmeyecek bir yavrunun. İki aylıkken olması gereken ağırlığı : 600 gr ı geçmemelidir.
  • Sıfır numara bir yavrunun. Yani yetişkinlikte : 1.500 – 2.500 gr aralığında olacak bir yavrunun. İki aylıkken olması gereken ağırlığı : 900 gr ı geçmemelidir.
  • Bir numara bir yavrunun. Yani yetişkinlikte : 2.500 – 3.500 gr ağırlığında olacak bir yavrunun. İki aylıkken olması gereken ağırlığı : 1.300 gr ı geçmemelidir.

Bu özelliklerde teyit edebileceğiniz. Ağırlık ölçümlü, ırk ve sağlık garantili yavruların fiyatlarını öğrenmek için yorkshire terrier fiyatları linkine tıklayabilirsiniz. Ya da direk olarak satıştaki yavrular ve ebeveynleri ile ilgili bilgi almak isterseniz satılık yorkshire terrier linkine tıklayabilirsiniz.