Morkie

Morkie Hangi Cinslerden Oluşur?

Yorkshire terrier ve maltese cinslerinden oluşan hibrit bir ırktır. İki farklı ırkın birleşerek yeni bir ırk oluşturması genellikle insanlara garip gelmektedir. Ancak bugün Dünya üzerinde bulunan yüzlerce köpek ırkının tamamı, farklı cinslerin birbirleriyle çiftleşmesinden oluştu. Biz insanların bu yöntemine yapay seçilim adı veriliyor. Hoşumuza giden ve özelliklerini beğendiğimiz yavruların neslinin devam etmesini sağladık ve bugün bu şirin dostlarımızı ortaya çıkardık. Dolayısıyla bugün Morkie ırkının ortaya çıkışıda aynı şekilde olmaktadır.

Morkie

Özellikleri

Morkie ‘ler süs köpeği sınıfına girmektedir. Yorkshire terrier ‘in asi yapısı, maltese ‘in sakinliğiyle harmanlanmıştır. Bu iki cinste tüy dökmemekte ve koku yapmamaktadır. Dolayısıyla tüy dökmez ve koku yapmaz. Bu cins tuvaletini pede yapmayı öğrenme konusundan en iyi iki ırktan biridir. O kadar ki daha annesini emmeyi yeni bırakmış bir yavrunun çişini yapmak için pede doğru gittiğini hayretle izleyebilirsiniz. Renk skalaları çok geniştir. Onlarca farklı renkte ve sınırsız sayıda farklı desenleri vardır. Dolayısıyla yeryüzünde bulunan hiç bir morkie yavru ‘su renk ve desen bakımından diğeriyle aynı değildir.

Karakter Yapısı

Yorkshire terrier ‘lere göre daha sakin yapılı, maltese ‘lere görede biraz daha aktif olurlar. Küçük boyutları ve sakin yapısından dolayı evde yalnız kalabilme konusunda zorluk çekmezler. Çocuklarla ve diğer hayvanlarla iyi anlaşır. Egzersiz ihtiyacı diğer ırklara nazaran daha azdır.

Fiyatları ile ilgili bilgi almak için : morkie fiyatları linkine tıklayabilirsiniz.

Satılık yavrularla ilgili bilgi almak için : satılık morkie linkine tıklayabilirsiniz.

0535 204 87 96