Süs Köpeği Sahiplenme

Bir süs köpeği sahiplenmek istiyorsunuz ya da süs köpeği sahiplenme ile ilgili şartları merak ediyorsunuz. Bunun için internet’te araştırma yapmaya başladınız ve sayfamızı ziyaret ettiniz. Bu nedenle bizde sizleri elimizden geldiğince açık bir biçimde bu konuda bilgilendirmeye çalışacağız. Ve yazımızın sonunda sahiplenebileceğiniz süs köpeklerini de görebileceksiniz.

Süs Köpeği Sahiplenirken Dikkate Alınması Gerekenler

Bir süs köpeği sahiplendiğimizde onun düzenli veteriner işlemlerini, tırnak kesimini ve uzun tüylü bir cins ise traşını düzenli yaptırmamız veya yapmamız gerekir. Köpeklerin düzenli olarak her yıl yapılması gereken üç aşısı ve iki ayda bir ( özellikle dışarı sık çıkan köpekler için ) iç – dış parazitlerinin yapılması gereklidir.

süs köpeği sahiplenme

Sahiplendikten Sonra Nelerle Karşılaşırız

Bir süs köpeği sahiplenmek gerçekten çok güzel bir duygudur. Bu güzel hayvanlar evimize neşe katıyorlar. Sosyalleşmemizi sağlıyorlar ve bize mutluluk veriyorlar. Ve küçük boyutlarından dolayı onları beslemek daha kolay. Büyük bir köpeğe göre mama açısından daha masrafsızlar. Ayrıca dışkıları da çok az olduğundan tuvalet ihtiyaçları için dışarı çıkarmak zorunluluğumuz olmuyor. Çünkü bu küçük cins köpeklerin evde ped kullanarak tuvalet ihtiyaçlarını gidermelerini sağlayabiliyoruz. Bu durum da bize ayrıca bir konfor sağlıyor. Ayrıca söz konusu bu pedler, şok, bim, carefour gibi birçok markette rahatlıkla bulunabiliyor ve fiyatları da gayet uygun. Ve içinde on adet ped bulunan küçük bir paket neredeyse iki aya yakın yetebiliyor.

Ücretsiz Sahiplenme Mümkün mü?

İnternet’te süs köpeği sahiplenme kelimesi ile arama yapan insanlar bazen bu köpeklerin ücretsiz verildiğini düşünüyorlar ancak malesef durum bunlar biraz farklı. Bu küçük köpekler genellikle ücretli sahiplendirilmektedir. Özellikle ırk olan süs köpeklerini ücretsiz olarak arayarak boşuna kendinizi yormamanızı tavsiye ederiz. Bu küçük hayvanların ırkına göre değişmekle birlikte genellikle 5 bin tl den başlayıp 50 bin tl ye kadar varan fiyatları olmaktadır.

Sahiplenme İçin Uygun Olan Süs Köpeği Cinsleri

Genel olarak en olumlu özellikleri gösteren süs köpeği cinsleri ‘ni seçmek en uygun davranış olacaktır. Peki nedir bu olumlu özellikler.

  • Tüy dökmemesi ve koku yapmaması.
  • Kısa sürede eğitim alabilmesi.
  • Boyutlarının fazla büyümemesi.

Bu özelliklere uyan bir süs köpeği sahiplenmek için gerekli olan bütçeyi öğrenmek için süs köpeği fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

0535 204 87 96