Yorkshire Terrier Sahiplenme

Yorkshire terrier sahiplenme isteği ev içerisinde köpek beslemek isteyen birçok hayvan severde bulunmaktadır. Özellikle küçük ırk köpek tercih edenlerin. Ancak tabiki bu güzel hayvanlara sahip olmak için bazı şartlara sahip olmamız gerekiyor. Yazımızın devamında bu gerekliliklerle ilgili sizi bilgilendirip, yorkshire terrier yavrusu sahiplenebileceğiniz linkleri sizlere sunacağız.

Yorkshire Terrier ‘ler çok tatlı, küçük boyutlu köpeklerdir. Tüy dökmez, koku yapmaz. Tuvalet için evden çıkmak zorunda değildir. Bundan dolayı evde bakım için en uygun cinslerden biridir. Aynı zamanda küçük boyutları olması onları her yere rahatça götürebilmemizi sağlar. Bunlardan dolayı yorkshire terrier sahiplenme isteyen isteyen hayvan severlerin favorilerindendir.

Yorkshire Terrier Sahiplenme

Sahiplenme Şartları Nelerdir?

Yorkshire terrier sahiplenme şartları büyük köpeklere göre biraz daha farklıdır. Küçük boyutlarından dolayı az yavru yapmaktadırlar. Ve doğum yapmalarındaki zorluklar ve doğumdan yavruların kuru mamaya geçtiği zamana kadar insan gözetiminde olma gereklilikleri. Ve anne, babanın ve yavruların masraflarının yüksek olması gibi nedenlerle. Genel olarak ücretli sahiplendirilmektedir.

Yorkshire Terrier Sahiplenme Maliyeti

Yorkshire Terrier sahiplenmek isteyen hayvan severler, öncelikle yeterli bütçeye sahip olmalıdır. Çünkü bu canlıların sahiplendikten sonrada birçok masrafları olmaktadır. Veteriner, mama, ped, oyuncak, ödül maması, tasma v.b aksesuar gibi artı ödemeleriniz de olacaktır. Bunlar 2022 yıl sonu rakamlarıyla aylık olarak tahmini yaklaşık 200 TL civarındadır. Ve köpeğinizin hastalanması veya bir kaza geçirmesi durumunda extra masrafları olacaktır. Bu extra masraflar rutin masraflardan çok daha yüksek olmakta bazen 5 – 10 bin tl leri bulmaktadır.

Nasıl Sahiplenebilirim?

Bu cinsi internet üzerinden üreticilerle iletişime geçerek sahiplenebilirsiniz. Fiyatları ırk kalitesine ve boyutlarına göre değişmektedir yorkshire terrier fiyatları linkinden daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Piyasada fiyatları 5 ila 8 bin tl aralığındadır. Bu taban rakamın altında fiyat veren olduğunda itibar etmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu konularda birçok dolandırıcılık olayları da maalesef olmaktadır. Dolayısıyla köpeğinizi mutlaka güvendiğiniz yerlerden ve mümkünse anne, babayı da görerek sahiplenmeniz daha doğru olacaktır.

Bizden sahiplenme yapmak isterseniz satılık yorkshire terrier linkini tıklayarak yavrularımızın ebeveynleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Ya da direk olarak sayfanın sağ alt kısmındaki whatsapp butonundan iletişime geçip. Güncel yavrularımızı görebilirsiniz.