Yorkshire Terrier

İnternet’te Yorkshire Terrier ırkı ile ilgili bilgi almak için araştırma yapmaya başladınız ve sayfamızı ziyaret ettiniz. Bu güzel ırkla ilgili sizi yeterince bilgilendirmeye çalışacağız. Çünkü bizde birer Yorkshire aşığıyız ve bu ırka sahip olan insanların mutluluğu bizi de mutlu etmektedir

Boyutları

Bu ırk bugün en çok merak edilen, beğenilen ve talep edilen cinslerin başında gelmektedir. Bu küçük boyutlu köpekler genel olarak süs köpekleri olarak tanımlanmaktadır. Ve Dünya’daki en küçük iki köpek cinsinden biridir. Boyutları : teacup, sıfır numara, bir numara olarak küçükten büyüğe doğru gitmektedir. teacup ağırlığı : 1 – 1.5kg , sıfır numara ağırlığı : 1.5 – 2.5 kg, bir numara ağırlığı : 2.5 – 4 kg aralığındadır. Yorkshire terrier fiyatları ‘da ırk kalitesine ve boyutlarına göre belirlenmektedir.

Karakteri

Aslen İngiliz olan bu ırk, İngiltere’nin Yorkshire bölgesinden çıkmıştır. Bu cinsin kendine has karakter özellikleri olduğu gibi. Köpekten köpeğe değişen bazı özellikleri de olabilir. Ancak genel olarak bu cins sahibine son derece bağlıdır. Ve yabancılara karşı mesafeli ve resmidir. Bundan dolayı genellikle sahibi dışındaki insanlara kendini sevdirmekten çok hoşlanmaz. Süs köpeği olarak tanımlanması sizi yanıltmasın bu ırk sahibine karşı son derece sevecenken yabancılara karşı mesafeli ve savunmacıdır.

Yorkshire Terrier

Yorkshire Terrier Fiziki Yapısı

Yorkshire ırkı son derece küçük yapılı olmasına rağmen. Kendine güvenli ve dik bir duruşludur. Her an harekete geçebilecek şekilde uyanık görünür. Dolayısıyla sürekli sahibinden bir vazife bekler bir hali vardır.

Orijinal bir yorkshire terrier ; uzun ipeksi tüylere sahiptir. Ve renkleri genel olarak ; kahverengi – siyah. Platin – gold – koyu gri. Ya da ; açık kahverengi – koyu kahverengi – koyu gri şeklinde olmaktadır. Ancak en çok tercih edilen ve bizce de en güzel rengi olan seçenek : Platin – Gold – Koyu Gri rengidir. Aşağıdaki videoda ebeveynlerimizden biri olan Asil ‘in renklerinde bu renk seçeneğini görüyorsunuz.

Satılık Yorkshire Terrier ‘ler

Yorkshire terrier ırkı bugün Dünya’da en çok tercih edilen ırkların başında gelmektedir. Çünkü , son derece küçük boyutludur. Tüy dökmez ve koku yapmaz. Aynı zamanda dışarıya çıkmadan da uzun süre ev içerisinde vakit geçirebilmektedir. Dolayısıyla evi içi besleme için en uygun ırklardan biridir. Dilerseniz sizde %100 safkan bir yorkie almak için satılık yorkshire terrier sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

0535 204 87 96