Yorkshire Terrier

İnternet’te Yorkshire Terrier ırkı ile ilgili bilgi almak için araştırma yapmaya başladınız ve sayfamızı ziyaret ettiniz. Bu güzel ırkla ilgili sizi yeterince bilgilendirmeye çalışacağız. Çünkü bizde birer Yorkshire aşığıyız ve bu ırka sahip olan insanların mutluluğu bizi de mutlu etmektedir

Boyutları

Bu ırk bugün en çok merak edilen, beğenilen ve talep edilen cinslerin başında gelmektedir. Bu küçük boyutlu köpekler genel olarak süs köpekleri olarak tanımlanmaktadır ve Dünya’daki en küçük iki köpek cinsinden biridir. Boyutları : teacup, sıfır numara, bir numara olarak küçükten büyüğe doğru gitmektedir. teacup ağırlığı : 1 – 1.5kg , sıfır numara ağırlığı : 1.5 – 2.5 kg, bir numara ağırlığı : 2.5 – 4 kg aralığındadır. Yorkshire terrier fiyatları ‘da ırk kalitesine ve boyutlarına göre belirlenmektedir.

Karakteri

Aslen İngiliz olan bu ırk, İngiltere’nin Yorkshire bölgesinden çıkmıştır. Bu cinsin kendine has karakter özellikleri olduğu gibi. Köpekten köpeğe değişen bazı özellikleri de olabilir. Bu cins sahibine son derece bağlıdır. Ve yabancılara karşı mesafeli ve resmidir. Genellikle sahibi dışındaki insanlara kendini sevdirmekten çok hoşlanmaz. Süs köpeği olarak tanımlanması sizi yanıltmasın bu ırk sahibine karşı son derece sevecenken yabancılara karşı mesafeli ve savunmacıdır.

Yorkshire Terrier

Yorkshire Terrier Fiziki Yapısı