Toy Poodle

Toy Poodle bugün Dünya üzerindeki en değerli köpek cinslerinden biridir. Bu güzel köpekler kesinlikle tüy dökmez ve koku yapmaz. Aynı zamanda anti alerjiktir. Bu ırk yüzlerce köpek cinsi içerisinde en zeki ikinci sıradadır. Bundan dolayı bu ırk sahibini hayrete düşürebilecek derecede akıllıdır.

Toy Poodle Fiziki Yapısı

Bu ırk ; uzun kıvırcık tüylerle kaplı bir kürk yapısına sahiptir. Renkleri ; siyah, beyaz, kahve rengi, apricot olarak adlandırılan; kayısı rengi, chocolate yani çikolata rengi, silver yani gümüş rengi, red diye adlandırılan; kızıl ve dark red veya red brown olarak adlandırılan; koyu kızıl renklerde olabilmektedir. Toy poodle fiyatları da bu renklere ve köpeğin boyutuna göre değişiklik göstermektedir.

Karakteri

Bu güzel cins, hareketli, oyuncu, yalnız kalmaktan pek hoşlanmayan , odağına insanı alarak yaşayan bir köpek ırkıdır. Sahibine son derece bağlı ve sahibi ile birlikte dış mekan aktiviteleri yapmaktan son derece hoşlanır.

Boyutları

Boyutları küçükten büyüğe : toy, minyatür, standart olmak üzere üçe ayrılır. Süs köpeği kategorisine giren Toy boy : 24 – 28 cm aralığında ve ağırlık olarak 2.5 ila 4 kg aralığındadır. Minyatür boy : 28 – 35 cm aralığında ve medium boy : 35 – 45 cm ve standart boy : 45 – 60 cm

0535 204 87 96
×